Sõna holistika tuleb kreekakeelsest sõnast “holos”- tervik, terviklikkus. Teraapiaseanssidel käsitletakse
inimest terviklikult, uurides nii mentaalset, emotsionaalset, füüsilist kui ka energeetilist tasandit.
Rohkem infot leiad siit.
SEANSI ÜLESEHITUS
Teraapiaseansi esimene osa on vestlus, kus inimene saab vabalt rääkida kõigest, mis südamel. Vahel tuleb selgus ka juba ainuüksi sellest, et on võimalik oma mõtted valju häälega välja öelda. On oluline, et oled kuulatud ja et keegi ei anna hinnanguid. Terapeut küsib küsimusi, peegeldab ning vajadusel kasutab ka vestlusteraapiale omaseid võtteid mõttemustrite lahtiharutamiseks ja kinnijäänud emotsioonide vabastamiseks. Koos pannakse paika plaan, mis suunas edasi liikuda ja kas tegu on ühekordse seansiga või oleks vaja kohtuda mõned korrad.
Seansi teises osas läheb klient pikali mugavale diivanile, katab end sooja pleediga, sulgeb silmad ning terapeudi abiga toimub liikumine muutunud teadvuseseisundisse (ei ole hüpnoos). Meile on väga tuttavad argiteadvus ja uni, aga sinna vahele jääb veel terve hulk erinevaid teadvusseisundeid, kus inimene tajub end veidi teisiti, kui argiteadvuse puhul. Muutunud teadvuseseisund ei ole midagi ebatavalist; see on seisund, milles viibime mingil ajal iga päev. See võib muutuda ka näiteks kõrge palaviku, magamatuse, nälja, aevastamise, köha, hapnikupuuduse või narkoosi mõjul.
Õnnetuste ja traumade puhul on inimene sageli šokiseisundis – ka see on muutunud teadvusseisund. Ajulainete sagedus on muutunud teadvusseisundite puhul erinev. Kui tavaolekus töötab aju kiire ja kõrgeima sagedusega (beeta rütm), siis muutunud teadvuseseisundi puhul, kui aju töö on aeglustunud, saame registreerida alfa, teeta ja delta rütmi. Inimene saab oma teadvuse seisundit ise teadlikult muuta, kasutades mitmesuguste tehnikate abi, nagu näiteks meditatsioon, hüpnoos, palve, loits, jooga, šamaanitrumm, hingamistehnikad, muusika, tants, psühhootikumid ja narkootilised ained, alkohol, akupunktuur jmt. Holistilises teraapias jõuab klient muutunud teadvusseisundisse hingamise ja lõõgastumise ning erilise akupressuuritehnika mõjul. Klient liigub olekusse, kus ta ei maga ja samas pole ka päris ärkvel, selles seisundis on ligipääs alateadvuses olevale infole.
Seansi kolmandas osas toimub rännak muutunud teadvuseseisundis, kus terapeut on teejuhiks ja küsib küsimusi ning suunab klienti oma sisemaailmas liikuma vastavalt varem kokkulepitud teemale. Muutunud teadvuseseisundis on kliendil parem võimalus näha ja kogeda seoseid - tekib palju taipamisi ning mõistmist, kuidas erinevad sündmused, teemad ja inimesed on omavahel seotud ning mis on millegi tinginud; toimub palju energiatööd ja blokeeringute (nii emotsionaalsete kui ka füüsiliste) vabastamist, mõttemustrite ja uskumuste ümberprogrammeerimist; uute otsuste tegemist jne. Terapeut dokumenteerib kogu seansi ja klient saab üleskirjutatud seansi endale koju kaasa ning kirjutab kodus saadud materjali endale omakorda ümber. Rännakut ümber kirjutates tekib sageli palju täiendavaid taipamisi, seoste märkamist ja selgust.
Seansi viimases osas toimub lühike kokkuvõte toimunust, kus klient saab veel esitada vajadusel mingeid küsimusi ja jagada oma kogemust.
Teraapiaseanss on väga intiimne protsess, kus üks inimene avab end teisele täielikut. Kui avanemist ei toimu, siis ei saa toimuda ka transformatsiooni. Avanemine saab toimuda ainult siis, kui on usaldus terapeudi suhtes. Teraapiaseanss on koostöö ja ka klient peab võtma vastutuse oma emotsioonide ja protsesside eest. Ainult koostöös sünnib parim tulemus.
Kui sa pole päris kindel, kas holistiline teraapia võiks sulle sobida, siis võime kohtuda eelnevalt online vestlusel. Vestluse broneerimiseks kirjuta: piret.joemagi@gmail.com.
PIRET JA TERAAPIA
Aasta 2003. Olin 33 aastane ja väga rahulolematu. Kõik oli ju väliselt hästi, aga sisemiselt toimus tugev käärimine. Tundsin, et vajan muutust kõikides eluvaldkondades - nii suhetes teistega, ametialaselt kui ka suhtes iseendaga. Ühel murrangulisel hetkel olin tajunud väga selgelt, et ma ei tunne ennast üldse. Mõistsin, et ma ei tea tegelikult kes ma olen, kust ma tulen, kuhu lähen ning mida üldse elult soovin. Tahtsin olla “keegi”. Ei piisanud sellest, et olin ema oma lapsele, naine oma mehele ja saatejuht-režissöör ETV-s, ikka oli millestki puudus, mõistmata sel hetkel, et tugev sisemine tung oli tegelikult kvalifitseeruda iseendaks. Siit algas minu teadlik tee iseenda juurde. Ebateadlik, intuitiivne eneseotsing oli alanud juba 13 aastat varem.
See sügav sisemine ebaselgus, ebamugavus, ebapiisavuse ning eraldatuse tunne, rahutus ja rahulolematus viis mind 2003 aastal Taani, et kohtuda Marina Palula Eberthiga, kes elas ja töötas tol ajal Kopenhagenis psühhoterapeudina ning kellest hiljem sai minu õpetaja.
Minu eesmärgiks oli saada selgust oma sisemises segaduses. Soovisin teraapia abil sisemise puzzle kokku panna, et kogeda rahu, lõdvestust, rõõmu ning saada juhiseid, kuidas oma eluga edasi minna. Seda kõike ma 4 päeva jooksul ka sain, töötades iga päev Marinaga 3 tundi. Sain teadlikumaks oma minevikust ehk sellest, miks ma olin jõudnud sellesse punkti, kus ma hetkel olin; toimus ka mineviku valu ning draamade vabastamine ja ümberhäälestus. Sain olulisi taipamisi oma oleviku kohta - võtsin vastu uusi otsuseid, hakkasin end nägema hoopis teise pilguga ja tekkis sügav kontakt iseendaga. Tekkis ka uus perspektiiv ja tunnetus seoses tulevikuga; kogesin enda kasutamata potensiaali ning aktiviseerisin oma anded. Tegelikult sain rohkem kui oodanud olin. Need 4 päeva on olnud minu elu üks pöördepunkte. See, kes mõne päeva pärast Eestisse tagasi jõudis, oli otsekui teine inimene.
See saadud kogemus oli niivõrd tugev, et otsustasin ka ise õppida holistiliseks regressiooniterapeudiks. Õnneks toimuski Holistika Instituudi esimese lennu vastuvõtt juba paar kuud hiljem ja aastal 2006 lõpetasin kooli holistilise regressiooniterapeudina ning olen väikeste pausidega seda tänuväärset tööd teinud kuni tänaseni.
See, kuidas ma täna oma teraapiaseanssidel töötan, ei nimeta ma enam holistiliseks regressiooniteraapiaks, kuna olen palju muid tehnikaid veel juurde õppinud ning kombineerin vajadusel seansil holistilist regressiooniteraapiat meditatiivse tervendamise, vabastava hingamise, varju alkeemia ja joogateraapiaga. Seetõttu nimetan ma seda, mida teen lihtsalt holistiliseks teraapiaks.